Teoria i Praktyka recenzuje – Pożegnaj wagę

Teoria i Praktyka recenzuje – Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymywaniu wymarzonej sylwetki.  

„Pożegnaj wagę” to zdecydowanie nie jest książka na temat diety, czy odchudzania. Wychodząc z założenia, że rygorystyczne diety nie pomagają, autorzy najnowszej ACT’owej publikacji – Joseph Ciarrochi, Ann Bailey i Russ Harris skupili swoją uwagę na rozwijaniu umiejętności opartych na terapii akceptacji i zaangażowania, poszukiwaniu wartości, uważności, elastyczności i podążaniu w kierunku tego, co dla nas ważne. Jak podkreślają autorzy: „większość z nas żyje tak jakby życie miało trwać wiecznie. Czekamy na dzień, gdy będziemy dość dobrzy, dość szczupli i będziemy mogli dać sobie przyzwolenie, by zacząć żyć.” To prawda, życie tu i teraz jest dla nas wyzwaniem, najczęściej czekamy na lepszy moment, piątek, wakacje, itd., zamiast żyć w teraźniejszości.

Dzięki tej książce możemy podjąć wyzwanie i lepiej zrozumieć nasze potrzeby i wartości nie tylko w obszarze zdrowia. Możemy dowiedzieć się jak skutecznie radzić sobie z zachciankami, jak się motywować, jak zwalczyć bezproduktywne myślenie, jak rozpoznać to czego tak naprawdę pragniemy w życiu jak czerpać satysfakcję z jedzenia, jak żyć pełnią życia tu i teraz? A to wszystko w obszarze dbałości o lepsze zdrowie.

Książka może być nieocenioną pomocą dla osób, które chciałyby zadbać o swoje zdrowie i wypracować sposób na trwałe zmiany na poziomie emocji zachowań, a w końcu i ciała. Publikacja może stanowić również pomoc dla psychologów, psychoterapeutów, psychodietetyków, którzy na co dzień pracują z osobami zmagającymi się z problemem nadwagi, czy wreszcie chcących zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę w kontekście wartości.

Polecam serdecznie.

Artykuł powstał we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym.

Książka dostępna jest na stronie: www.gwp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *