Teoria i Praktyka recenzuje – Kolorowy potwór

Teoria i Praktyka recenzuje i poleca. 

Dzisiaj przedstawiam rewelacyjną publikację dla najmłodszych. Bowiem emocji warto się uczyć od najmłodszych lat. Wszyscy przeżywamy emocje i wszystkie nasze emocje są dobre, prawidłowe i potrzebne. Emocje zawsze wynikają z naszych potrzeb i nie podlegają dyskusji – po prostu są. Emocje są też przecież nieustannie obecne w naszym życiu. Warto je doceniać i uczyć ich rozpoznawania, radzenia sobie z nimi już od najmłodszych lat. Na rynku dostępnych jest kilka publikacji psychoedukacyjnych na temat emocji.  Często jednak są one dostosowane i opracowane dla starszych dzieci. Niezwykle ciekawą publikacją skierowaną dla najmłodszych dzieci jest właśnie recenzowana publikacja.

To prawda – o emocjach można pisać w różny sposób. A może by tak nie pisać? Tylko raczej pokazać? Taki pomysł miała Anna Llenas w swojej książce pt. „Kolorowy potwór”. Autorka nie tylko pokazała emocje – w niezwykle twórczy sposób przedstawiła je za pomocą kolorów. Kolorowy potwór jest bardzo ciekawą postacią, już sam jego widok wzbudza radość, nieco później za pomocą swojej koleżanki, główny bohater nazywa i porządkuje swoje emocje. Opowieść rozpoczyna się zamieszaniem, jakie panuje w życiu emocjonalnym potwora. Jego emocje bowiem – nieźle się poplątały i sam nie wie właściwie co czuje. Wsparcia udziela znajoma potwora, dzięki której emocje kolorowego potwora zostają uporządkowane. Jednocześnie jednak, ta krótka, lecz zarazem bardzo pouczająca opowieść ma dość zaskakujące zakończenie – o czym przeczytacie już sami.

Przyznam, że urzekła mnie ta publikacja, ponieważ „Kolorowy potwór” to bardzo prosta, kolorowa i jednocześnie bardzo zabawna historia…

Pełna recenzja jest dostępna na stronie: https://www.bookhunter.pl/recenzja/2760/kolorowy-potwor

Książka jest dostępna na stronie: http://mamania.pl/

Artykuł powstał we współpracy z bookhunter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *