Teoria i Praktyka recenzuje – Dobre i złe sekrety

Teoria i Praktyka recenzuje – Dobre i złe sekrety. 

„Dobre i złe sekrety” to kolejna publikacja z serii bezpieczne dziecko. Tym razem dr Elżbieta Zubrzycka poświęciła uwagę sekretom oraz temu kiedy nie należy dochowywać tajemnic i przerwać milczenie. Książka została podzielona na cztery główne części, tj. dobre sekrety, złe sekrety, sekrety w Internecie oraz część dotycząca psychoedukacji na temat tego, komu powiedzieć o złym sekrecie. Publikacja została napisana z myślą o dzieciach, rodzicach, wychowawcach i nauczycielach. Wspólne czytanie może pozwolić wdrożyć zasady bezpiecznego postępowania.

Książka jest zbiorem niezwykle pomocnej psychoedukacji, którą można zastosować w pracy, czy też w rozmowie z dzieckiem. Znajdziemy w niej interesujące, gotowe materiały do pracy z miejscem przeznaczonym na rozwiązywanie zadań lub możliwości narysowania własnego sekretu. „Dobre i złe sekrety” to skondensowana, ale bardzo bogata w treści książka, która wraz z pozostałymi z tej serii, stanowi bardzo wartościowe publikacje pomagającą zrozumieć mechanizm przemocy i zmowy milczenia w grupie. Oprócz waloru psychoedukacyjnego kładzie ważny nacisk na aspekt związany z profilaktyką, tj. wspiera przeciwdziałanie tym zjawiskom.

Publikacje z tej serii cieszą się pozytywną opinią dzieci, nauczycieli i rodziców. Polecam również do pracy psychologicznej, będzie to interesujący materiał psychoedukacyjny, który możemy omówić podczas spotkania z najmłodszym.

Serdecznie polecam, Paulina Jaworska-Andryszewska.

Artykuł powstał we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym.

Książka dostępna jest na stronie: www.gwp.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *