Teoria i Praktyka recenzuje – Idź własną drogą

Teoria i Praktyka recenzuje – Idź własną drogą 

Życie nastolatka i nastolatki przypomina poruszanie się po nierozpoznanym polu minowym. Dorastanie to bardzo trudny czas. Po pierwsze oznacza utratę przywilejów okresu dzieciństwa, brak zysku praw okresu dorosłości, bowiem młodzi znajdują się między niewinnością dzieciństwa a odpowiedzialnością dorosłości.

Dorastanie to niezwykle trudny czas, który niesie za sobą wiele wyzwań i zagrożeń. Byłoby wspaniale mieć wówczas swego rodzaju drogowskaz, kompas, czy skrzynkę z narzędziami, które pozwolą poruszać się w tym trudnym okresie. Z pomocą przychodzi Joseph Ciarrochi i Louis Hayes w najnowszej publikacji pt. „Idź własną drogą”. Napisany z lekkością zawiera w sobie wiele mądrości i podpowiedzi w jaki sposób poradzić sobie z wyzwaniami okresu dorastania, kształtując przy tym akceptację na bycie sobą – prawdziwe bycie sobą. Zawiera mnóstwo użytecznych technik, ćwiczeń i przykładów, dzięki którym stanowi wartościowy niezbędnik każdego nastolatka. A wszystko to w duchu terapii akceptacji i zaangażowania, budowania wartościowego i zgodnego z sobą życia. Bardzo wartościowa i inspirująca pozycja.

Bardzo polecam szczególnie młodym ludziom, choć specjaliści znajdą w publikacji wiele inspiracji do pracy z nastolatkami.

Polecam.

Artykuł powstał we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym.

Książka dostępna jest na stronie: www.gwp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *