Teoria i Praktyka recenzuje – Radość rodzicielstwa

Teoria i Praktyka recenzuje – Radość rodzicielstwa. 

Mówi się, że rodzicielstwo to piękny i zarazem trudny czas. Z jednej strony jako rodzice stajemy się wzorami do naśladowania, obdarowujemy bezgraniczną miłością, z drugiej strony, wychowanie małego człowieka przechodzącego przez ścieżkę rozwoju może sprawiać nam rodzicom wiele trudności. Rodzicielstwo to też zmęczenie, skupienie na potrzebach małej istoty, czasami również wyrzeczenia. Jak jednak w tym wszystkim odzyskać i czerpać radość z rodzicielstwa? Takie pytania postawiły sobie Lisa Coyne i Amy Murrell w najnowszej publikacji pt.: „Radość rodzicielstwa. Jak odnaleźć równowagę, spokój i szczęście”. W publikacji na pewno znajdziemy wyczerpującą odpowiedź na te pytania. Napisana w duchu teorii akceptacji i zaangażowania, zawiera liczne przykłady, ćwiczenia, które pomogą nam zrozumieć trudne emocje pojawiające się na drodze rodzicielstwa, będą również niewątpliwym wsparciem dla rodziców, chcących rozwijać uważne rodzicielstwo.

Jak przystało na książkę opartą na założeniach terapii akceptacji i zaangażowania, będziemy mieli szansę postępować w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami, zamiast działać impulsywnie i reagować automatycznie na to, co podsuwają nam nasze myśli. Rodzicielstwo stanowi wyzwanie, ale chyba nie ma nic równie pięknego jak bycie pełnym uważności, radosnym, otwartym i szczęśliwym rodzicem? Pomimo trudności, jakie mogą towarzyszyć i towarzyszą podczas rodzicielstwa – możemy zachować spokój i równowagę. Możemy również stać się przewodnikiem dla naszych dzieci i wieść szczęśliwe, zgodne z naszymi wartościami życie.

Oczywiście książkę polecam każdemu rodzicowi, który pragnie czerpać radość z rodzicielstwa. Publikacja może być również pomocna dla specjalistów, którzy pracują z rodzicami borykającymi się z trudnościami wychowawczymi.

Serdecznie polecam.

Artykuł powstał we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym.

Książka dostępna jest na stronie: www.gwp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *